EN İYİ 5 KORKU OYUNU

1-Outlast

Korku oyunu dendiği zaman akla ilk gelen oyun Outlast oynayanları korkutmayı başarmıştır.  Bir akıl hastanesi var ve terk edilmiş durum da orda korkutucu sahnelerle bir keşif oyunu oynuyorsunuz. Korkunç olsa da sıkılmadan oynayabileceğinizden şüphe yok. Oynarken oldukça zevk alacağınız bu oyun listemizin en başında geliyor.

2-Amnesia: The Dark Descent

Bu oyunda hep saklanıyorsunuz, kaçıyorsunuz ve canavarlara bakmamaya çalışıyorsunuz. Çünkü canavarlar oldukça korkunç bir biçimde. Oyunda sıkça karanlık sahne bulunuyor. Bu oyunu oynarken aynı zaman da akıl sağlığınızı da korumaya çalışıyorsunuz. Bu güzel oyun listemizin 2. sırasında yer alıyor.

3-Resident Evil 7 

Resident Evil oyun dünyasında en iyi oyunlardan biri. Çok gerçekçi grafikleri olan bu oyun da oyunu adeta yaşıyorsunuz. Oyunda hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Bir malikanenin içerisinde keşif yapıyorsunuz. Bu oyun listemizin 3. sırasında.

4-Darkwood

Bu oyunda bir ormanda gezinirken köpeklerle savaşırken kaynak toplarken nereden geldiğinizi ve kim olduğunuzu anlamaya çalışıyorsunuz. Oyunda seslerin çok farklı olması da dikkat çekiyor ve oyunu güzelleştiriyor. Geceleri düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Bunun için tuzak barikat gibi şeyler kuruyorsunuz. Oynaması çok zevkli oyun bu oyun listemizin 4. sırasında.

5-Doom 3

Tam bir korku filmi gibi olan bu oyun oldukça korkutucu. Korkunç olmasının sebebi ise aniden çıkan uzaylılar, dev örümcekler ve yaratıklar. Oyundaki amaç ise bu aniden çıkan yaratıkları eski yerlerine göndermek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir