EN İYİ 5 MOBİL OYUN

1-Pubg Mobile

100 kişinin aynı haritada hayatta kalmaya çalıştığı bu oyun ilk olarak Bilgisayarda oynandı. Oldukça popülerleştiği için mobil versiyonu da çıkarıldı ve burda da oldukça tuttu ve Pc sürümünden daha iyi gibi görünüyor. Bağımlılık yapan bu mobil oyun da amaç pcde ki ile aynı. Paraşütle atlamak silah toplamak kask zırh çanta vs. gibi şeyleri toplayarak 1. olmaya çalışmak.

2-Fortnite

Tıpkı PUBG gibi bu oyun da ilk olarak bilgisayar da oynandı. Pubg ile oldukça benzerlik gösteren bu oyun da popülerleşti ve mobil versiyonu çıkarıldı. Oyunun amacı bir harita da hayatta kalmak. Hayatta kalmak için silah kask zırh vs. gibi şeyler toplamak pubgden çokta farklı bir yanı yok tek farkı İnşa yapabiliyor, evleri yıkabiliyorsunuz. Oynaması oldukça zevkli bu oyun 2. sıramızda.

3- Lara craft go

Bir strateji oyunu olan Lara craft go da amaç görünmeden hedefleri ortaya çıkarmak. Labirentleri çözmek ve harabeleri gezmek zorundasınız. Oyuna süre yok bu yüzden sakince oynayabilirsiniz. Listemizin 3. sırasında yer alan bu güzel oyunu İos ve androidden oynayabilirsiniz.

4- Dream League Soccer

Bu oyun da hayaliniz de futbol takımınızı kuruyorsunuz ve en alt ligte başlayıp en son lige çıkmaya çalışıyorsunuz. Takım adı belirleyip takıma bir kaptan seçiyorsunuz. Maç kazandıkça oyunda ki paranız artıyor ve oyuncu transfer edebiliyorsunuz. İstemediğiniz bir oyuncu varsa satma şansınızda var. Ancak lig çıkmak için bir şart var. O şart ise stadyum kapasitesini yükseltmek. Online şekilde de oynanabilen bu zevkli oyun listemizin 4.sırasında yer alıyor.

5- Mobile Legends

Oyunda bir çok karakter bulunuyor ve 5v5 sistemi var. İstediğiniz karakteri satın alıp oynayabilirsiniz 10-15-20 dakika gibi sürelerde oyun bitiyor. Oyunun amacı ise rakipleri öldürüp kulelerini almak. Oyunda 3 koridor bulunuyor. Orta koridora 1 alt koridora 2 üst koridora 1 oyuncu gidiyor. Geriye kalan 1 oyuncu ise orman da oynuyor ve takım arkadaşlarına yardımcı oluyor. Koridorlarda oynayan oyuncular gelen minyonları kesip güçleniyor. Ormanda oynayan oyuncu ise ormanda ki canavarları kesip güçleniyor. Bu savaş oyunu ise listemizde 5. sırada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir