DÜNYA DA EN ÇOK OYNANAN 5 OYUN

1-League of Legends

Riot Games’in geliştirdiği League of Legends 27 Ekim 2009’da piyasaya sürüldü. O günden beri hala büyük bir zevkle oynanın bir oyun gençlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir hatta internet kafelerinde vazgeçilmezi olmuştur. Bu oyun  Defense of the Ancients haritasından örnek alınarak yapılmışır ve Dünya da en çok oynanan oyunların başında geliyor.

2-Minecraft

Bir çok modu bulunan Minecraft en çok oynanan oyunlarda 2. sıra da yer alıyor. Ülkemiz de 9-17 yaş aralığının çoğunlukla oynadığı bu oyun da bloklarla ev, şehir oluşturuluyor. Kendi serverinizi açmanızda mümkün. Online modu da bulunuyor yani arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz.

3- Counter-Strike: Global Offensive

Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilmiş olan  Counter-Strike: Global Offensive bir aksiyon oyunudur. Fiyatı 24 TL olan bu oyunu Steam üzerinden alabilirsiniz. Linux,  Microsoft Windows,  PlayStation 3,  Mac OS X, Xbox üstünde de çalışmaktır. Dünya da en çok oynanan 3. oyun.

4-PUBG

Bluehole tarafından geliştirilen  PlayerUnknown’s Battlegrounds bir video oyunudur. Oyun uçağın içinde başlar. Uçakta 100 kişi olur ve her oyuncu atlamak istediği yere atlar ve evlerin içinden silah, ilk yardım çantası, kask, çanta gibi şeyler toplayarak güçlenmeye çalışır. Oyunda belli bir alan vardır ve o olan zaman geçtikçe daralır amaç ise o alanın içinde durup ölmemektir. Steam üzerinden atın alabilirsiniz. Fiyatı 69 TL’dir. Dünya da en çok oynanan 4. oyundur.

5-Fortnite

Ücretsiz olan bu oyunun amacı en son hayatta kalmaktır. Savaş otobüsünün içinde 100 kişi başlar oyun ve dev haritadan belirlediğiniz yere atlayarak savaşıyorsunuz. Pubg ile benzerlik gösteren bu oyun dünya da en çok oynanan oyunlarda 5. sıra da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir