EN İYİ 5 TÜRK OYUNU

1- İstanbul Kıyamet Vakti


2004 yılında geliştirilmeye başlanan bu oyun İstanbul Kıyamet Vakti, bir türk firması olan Sobee tarafından geliştirilmiştir.1 Nisan 2007 de ise piyasaya sürülüp online olarak oynanmaya başlanmıştır. Bu oyunun konusu İstanbulda geçmektedir. 3 adet karakter sınıfı vardır. Bunlar da Büyücü, Şifacı ve Savaşcıdır. Aynı zaman da ücretsiz bir oyundur.

2-Zula

22 Şubat 2015 Tarihinde bekleyenleriyle buluşan bu online oyun, oldukça popülerleşti ve diğer Türk Online oyunların oyuncu sayılarına göre oldukça fazla sayıya ulaştı. Özellikle Grafik konusun da oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca oyunun içinde Çanakkale haritası bulunmaktadır. Bu haritaya girdiğiniz de Çanakkale türküleri duymaya başlıyorsunuz.

3- Mount & Blade Warband

Bu oyun RPG türünde bir oyundur. 2010 yılında Taleworlds tarafından piyasaya sürülmüştür. Sıkça oyun oynayan insanların da ilgisini oldukça çekmiştir. Bu oyunu oynarken oldukça zevk alabilirsiniz hatta kendinizi Fetih 1543 de hissedebilirsiniz. Deneme sürümünü ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.

4-Süpercan

6 Mayıs 2011 de piyasa sürülen bu oyunun yapımcısı Sobbe’dir, yayıncısı ise Türk Telekom. Oyun da aksiyon ve macera boldur. Bu oyun eğlenmek isteyen çocuklar için oldukça iyi bir oyundur. Grafikleri gayet başarılıdır. Oyunun konusu ise Süpercan adlı çocuk kahraman ormana zarar verenlere karşı ormanı korumak adına savaş açmaktadır. Oynaması ücretsizdir sizde indirip oynayabilirsiniz.

5- Monochroma

28 Mayıs 2014 de yayımlanan bu oyunun motoru Unıty’dir. Oyun dai bulmaca tarzı bir oyundur. Steam platformumdan bu oyunu bulabilirsiniz ancak ücretli bir oyundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir