NBA TARİHİNİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ 5 BASKETBOLCUSU

1-MİCHEAL JORDAN

Bir çok insan için gelmiş geçmiş en iyi basketbolcu olarak gösterilen Micheal Jordan, 5 kez NBA’in en değerli oyuncusu  ve 6 kez NBA şampiyonluğu elde etti. 14 kez all star seçildi ve kariyeri boyuncu 32292 sayı kaydetti.

2-KOBE BRYANT

Kariyeri boyunca sayısız başarası bulunan Kobe, 1 kez NBA’in en değerli oyuncusu 5 NBA şampiyonluğu elde etti. Dallas Mavericks maçında kaydettiği 81 sayı ile bir maçta en fazla sayı atan 2. oyuncu seçildi. 18 kez all star seçildi ve kariyeri boyunca 32482 sayı kaydetti.

3-LEBRON JAMES

Kral lakaplı Lebron, kariyeri boyunca 4 kez yılın en değerli oyuncusu seçildi ve 3 NBA şampiyonluğu yaşadı. 12 kez all star seçildi ve şu ana kadar 24913 sayı kaydetti ve gün geçtikçe bu sayı artmaya devam ediyor.

4-SHAQUİLLE O’NEAL

Boyu 2.16 cm  kilosu 147 olan bir dev oyuncu olan Shaquille NBA tarihinin en dominant oyuncusu olarak görülen Shaq, kariyeri boyunca 1 kez NBA’in en değerli oyuncusu seçildi ve 4 NBA şampiyonluğu kazandı. Kariyeri boyunca  15 kez all star seçildi ve 28496 sayı attı.

5-STEPHAN CURRY

Golden State Warriors’un yıldızı Curry Kariyerinde 2 kez NBA’in en değerli oyuncusu seçildi ve 1 NBA şampiyonluğu elde etti. 1 sezonda en fazla üçlük atan oyuncu ve 1 maçta 12 tane ile en fazla üçlük atan oyuncu Curry kariyeri boyunca 3 kez all star seçilldi ve bu istatistikler her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir